Panajot Xhelali
Studio-JeTa-Ime

POEZI

Dy buzë të kuqe, dy dëshira të flakta, që afshin ma thithën, gëzimin ma fikën, si fantazma hikën ndër do bota të larta... Dy buzë si tëpërgjakta, dy dëshira të flakta, që afshin ma thithën në buzë kur mu njitën andjet m'i trazuen, zemrën ma tërbuen, trurin ma helmuen e në fund u mërguen... Dy buzë të kuqe, bukuri fatale, të një gruaje stërzane një pjsë zemre më nxorne, një pranverë të tanë më morne dhe gëzimin ma vodhne... Ato dy buzë të kuqe dhe dy lote të mija qenë shenja të dhimbjes, kur më vrau bukuria, kur më zu dashunia - See more at:
POEZI
POEZI on 06/29/2013 at 11:12pm (UTC)
 Dy buzë të kuqe,
dy dëshira të flakta,
që afshin ma thithën,
gëzimin ma fikën,
si fantazma hikën
ndër do bota të larta...
Dy buzë si tëpërgjakta,
dy dëshira të flakta,
që afshin ma thithën
në buzë kur mu njitën
andjet m'i trazuen,
zemrën ma tërbuen,
trurin ma helmuen
e në fund u mërguen...
Dy buzë të kuqe,
bukuri fatale,
të një gruaje stërzane
një pjsë zemre më nxorne,
një pranverë të tanë më morne
dhe gëzimin ma vodhne...
Ato dy buzë të kuqe
dhe dy lote të mija
qenë shenja të dhimbjes,
kur më vrau bukuria,
kur më zu dashunia - See more at:
 
Comment posted by Fineash( thaliopaymail.xyz ), 07/04/2020 at 6:12am (UTC):
Amoxicillin Side Effect Fever Blisters https://cheapcialisll.com/ - generic cialis no prescription Metronidazole Overnight <a href=https://cheapcialisll.com/#>Cialis</a> Propecia Acidos
Comment posted by JanEvaphy( janLeXtbelan.website ), 03/21/2020 at 1:41am (UTC):
Purchase Cialis <a href=https://apcialisle.com/#>buy cialis online using paypal</a> Priligy Patent <a href=https://apcialisle.com/#>Cialis</a> Is Zithromax Over The Counter
Comment posted by StepRut( stepzicmitchl.xyz ), 03/13/2020 at 3:45am (UTC):
Cialis Generique Pharmacie <a href=http://apcialisle.com/#>Buy Cialis</a> Forum Viagra 25 <a href=http://apcialisle.com/#>Cialis</a> Diflucan Oral Suspension
Comment posted by LesPoelty( lesDokedelays.website ), 02/25/2020 at 7:10am (UTC):
Best Prices For Prescription Viagra http://cheapcialisir.com - Cialis Ciprofloxacine Pommade <a href=http://cheapcialisir.com>cialis 5mg best price</a> Precio De Viagra En Espana
Comment posted by StevBroari( stevLalmbelan.space ), 02/07/2020 at 8:32pm (UTC):
Female Cialis Online http://viacialisns.com/# - Cialis Cadian Viagra No Script <a href=http://viacialisns.com/#>Buy Cialis</a> Como Conseguir Viagra Sin Receta Medica
Comment posted by MatTelt( matSyncbelan.website ), 01/30/2020 at 12:32pm (UTC):
Tomar Propecia http://abcialisnews.com - Cialis Recherche Cialis Pas Cher <a href=http://abcialisnews.com>п»їcialis</a> Cephalexin Interaction With Acohole
Comment posted by MatTelt( matSyncbelan.website ), 01/30/2020 at 5:49am (UTC):
Levitra 10mg Photo http://cialibuy.com - cheap cialis Cephalexin Or Zythromax <a href=http://cialibuy.com>Cialis</a> Rush Cialis Online
Comment posted by LesPoelty( lesDokedelays.website ), 01/21/2020 at 7:34pm (UTC):
Sulfasalazine http://cialibuy.com - Cialis Want To Buy Bentyl Formulex <a href=http://cialibuy.com>buy generic cialis online</a> Xenical 60 Mg
Comment posted by StevBroari( stevLalmbelan.space ), 01/18/2020 at 11:52am (UTC):
Venta Cialis Viagra Levitra Differenze <a href=http://cialibuy.com>Cialis</a> Viagra Vente Libre En Pharmacie Cialis Super Active Canada Buy


<-Back

 1 

Continue->


Add comment to this page:
Which entry do you want to comment?
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your message:
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free